Concursos científics i matemàtics

Escrit per  Elena Urbaneja
Publicat a Not_General

Els nostres alumnes destacats
en l’àmbit científico-matemàtic
La nostra alumna de 4t d’ESO Marta Sarrasí Estopiñá ha estat seleccionada per participar en la 11ª edició del Programa Joves i Ciència. Després d’una difícil selecció podrà gaudir d’aquest programa que té una durada de 3 anys i on els apassionats de la ciència poden desenvolupar tot un seguit d’activitats en la recerca científica. Aquest primer any, els 50 estudiants seleccionats tindran l’oportunitat de viure una experiència única participant en un projecte d’investigació científica a MónNatura Pirineus durant dues setmanes (juny-juliol)


Un curs més continuem promocionant les matemàtiques i enguany en les proves Cangur, els nostres alumnes més ben classificats han estat:

 • Issac Torné de 3r ESO (està dins del 2% de millors puntuacions )
 • Xavier Bigorra de 1r BTX (està dins del 6% de millors puntuacions)


També hem participat en el Concurs de Matemàtiques Pangea que celebra aquest any la VI edició. S’han classificat per a la Ronda Final els següents alumnes de l’escola:

 • Ivan Puértolas
 • Albert Cortijo
 • Pau Caballero
 • Aina Cabedo
 • Paula Esteban
 • Enric Castellà
 • Pau Tàrraga
 • Laura Álvarez
 • Maria Ruiz
 • Nicolás Delgado

Llegir 1832 vegades
Valorar aquest article
(3 vots)

Tags populars

Adreça

Adreça:
Avinguda Meridiana, 392, 08030 Barcelona
Tel:
(034) 933 11 31 11
Web:
www.jm-santandreu.net
Email:
Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.

Jesús-Maria

Les religioses de Jesús Maria ens dediquem a l’educació de nens i joves i tenim com a plataforma principal els nostres centres educatius. Proposem un procés personal de creixement que reconeix la propia feblesa, que treballa la solidesa interior, la constancia, la capacitat de superació, el coneixement personal, l’autoestima i l’acceptació dels altres.

Connecta amb nosaltres